طرز تهیه باقلوا رشته ای

طرز تهیه باقلوا عربی

باقلوا شعریه

باقلوا شعریه یا همان حلوا شعریه یک نوع دسر و باقلوا عربی می باشد. که با رشته مخصوص شعیریه که یک نوع رشته پاکستانی می باشد تهیه می شود. به همین خاطر به آن باقلوا رشته ای هم گفته میشود. این رشته که به آن رشته عربی هم گفته می شود در برندهای متفاوت در بازار موجود می باشد که باید از فروشگاه های لوازم قنادی و شیرینی پزی آن را تهیه کنید. البته علاوه بر باقلوا میتوانید با این رشته ها حلوا شعریه نیز تهیه کنید.

این نوع باقلوا نیازی به فر ندارد و بسیار ساده آماده سازی می شود. اما نکات مهمی در تهیه این نوع باقلوا وجود دارد که باید در رعایت آن ها دقت لازم را داشته باشید. این دسر عربی خوشمزه بسیار محبوب است و تهیه آن بر خلاف باقلوا ترکی نیاز به مهارت چندانی ندارد. اما بهتر است روز قبل از مصرف آن را تهیه کرده و درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و طعم باقلوا به خوبی جا بیافتد.

باقلوا عربی

مرحله اول

برای تهیه باقلوا شعیریه ، ابتدا یک بسته رشته مخصوص شعیریه یا همان رشته عربی را قبل از باز کردن با کمک دست فشار دهید تا رشته ها شکسته و خرد شوند. هرچه رشته ها بیشتر خرد شوند بافت باقلوا رشته ای عربیبهتر می شود. سپس درون تابه ای کره را حرارت داده تا ذوب شود، حالا رشته ها را از بسته خارج کرده درون تابه بریزید و تفت دهید. زعفران دم کرده و پودر هل را به درون تابه اضافه کنید. مراقب باشید تا رشته ها نسوزند. فقط تا حدی تفت داده شوند که کمی تغییر رنگ داده و طلایی تر شوند (رنگ خود رشته ها تیره است).

دستورپخت باقلوا لبنانی مخصوص
بیشتر بخوانید

باقلوا عربی

مرحله دوم پخت باقلوا عربی

کره را به قطعات کوچکتر خرد کنید و به رشته ها اضافه کنید و مدام هم بزنید تا کره به خورد رشته برود سپس خامه و شیر عسلی را به ترتیب اضافه کنید و هم بزنید کیم که خودش را گرفت باید اسانس مورد نظر یعنی وانیل یا هر نوعی که دوست دارید به مقدار نوک قاشق چای خوری اضافه کنید و مدام هم بزنید تا مخلوط شود.

مرحله سوم

یک برش فویل آلومینیومی را بر روی سطح صافی قرار دهید. آن را با کمی روغن یا کره چرب کنید. مواد رشته شعیریه را روی تمام سطح فویل پهن کنید. با کمک پشت قاشق آن را صاف کنید. حالا مغزها(ترکیب شده و یا انتخابی) روی رشته ها بریزید. سپس رشته ها را همراه با فویل رول کنید.

رول بسته شده را درون یخچال برای مدت حداقل ۵ ساعت قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس از گذشت این زمان، باقلوا رولی را از یخچال خارج کرده، فویل را از آن جدا کرده و برش بزنید. باقلوا شعریه شما آماده است. می توانید شهدی با شکر، آب و گلاب و در صورت تمایل کمی زعفران، برای روی باقلوا تهیه کنید. پس از برش زدن شهد را رومال کرده و با مغزها تزئین کنید. در این صورت باقلوا شعریه با شهد لذیذی خواهید داشت. این دسر لذیذ را می توانید در کنار چای نوش جان کرده و لذت ببرید.

طرز تهیه خمیر هزارلا
بیشتر بخوانید

باقلوا عربی

نکات کلیدی تهیه باقلوا عربی

باقلوا شعریه را می توان به صورت قالبی نیز تهیه کرد. بدین صورت که پس از آماده شدن مواد رشته ای، کف قالب سیلیکونی مورد نظر را کمی چرب کرده، نصف مواد رشته ای را درون قالب بریزید. سپس نصف مقدار مغز انتخابی و یا مخلوطی از مغزها را روی رشته ها بریزید و حالا مابقی مواد رشته و شیر عسلی را درون قالب و روی مغزها اضافه کنید و سپس به درون یخچال انتقال دهید.

این مراحل را باید به سرعت و تا زمانی که مواد رشته ای سفت نشده انجام دهید. پس از گذشت ۱ ساعت که باقلوا خودش را گرفت، آن را از یخچال خارج کنید. بوسیله چاقو برش های لوزی شکل و یا مربعی روی سطح باقلوا ایجاد کنید. سپس با مابقی مغزها روی آن را تزئین کنید. (شما می توانید درون قالب را فقط با مواد رشته ای پر کنید، و مغزها را برای روی حلوا و تزئین نگه دارید) . باقلوا شعریه قالبی را هم می توانید همراه با شهد نیز نوش جان کنید.

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *