باقلوا-لبنانی-مخصوص

دستورپخت باقلوا لبنانی مخصوص

طرز تهیه باقلوا لبنانی

باقلوا یک شیرینی بسیار خوشمزه است که منشا آن کشور ترکیه است. با این حال هر کشوری مدل خاصی از آن را برای خودش دارد. در مقاله امروز باکلاواچی با طرزتهیه یک باقلوای لبنانی ساده که به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید آشنا شوید.

مواد لازم(برای یک سینی ۲۵*۳۵ سانتی):

خمیر یوفکا یک بسته
گردو۳۰۰ گرم
کره آب شده۲۰۰ گرم
شکر۳ ق.غ
گلاب۲ ق.غ
هلبه مقدار لازم
شربت بار۴۰۰ سی سی

طرزتهیه باقلوای لبنانی

در ابتدا فر را با ۱۸۰ درجه گرم کرده، سپس برای تهیه مواد میانی گردو را خرد می کنیم تا شکل خرده نان و کمی ریز شود ولی پودر نشود، گردو را با شکر و گلاب مخلوط کرده و کنار می گذاریم.

بعد از چرب کردن کف و دیواره های سینی ۲۵ در ۳۵ سانتی، یک ورق خمیر فیلو را کف قالب به گونه‌ای قرار می‌دهیم که لبه‌های قالب را بپوشاند روی خمیر را با برسی که به روغن آغشته نموده‌ایم چرب می‌کنیم و این کار را برای سه ورق خمیر تکرار می‌نماییم.

تمام سطح سومین خمیر را با مخلوظ گردو و شکر و گلاب و هل را پوشانده، سپس  با برس کمی کره روی آن بمالید. یک لایه خمیر یوفکا روی مواد قرار داده و کمی فشار دهید و سپس روی آن را کاملا کره بمالید قسمت‌هایی از خمیر که در لبه قالب قرار دارد روی گردوها برگردانده سپس برای بقیه خمیرها این روند را تکرار کرده تا به سطج قالب برسیم. (یعنی یک لایه خمیر گذاشته و کره مالی کرده سپس لایه دیگر را می گذاریم)

دستور پخت باقلوای پانزده دقیقه ای خوشمزه
بیشتر بخوانید

بعد از اتمام کار با یک چاقوی تیز برش های لوزی و یا در اشکال دلخواه روی خمیر ایجاد کنید و باقی کره را روی خمیر پخش کنید.  سپس باقلوا را در طبقه وسط فری که از قبل با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم شده به مدت۳۰ دقیقه قرار می‌دهیم تا روی باقلواها طلایی شود. (برای طلایی شدن باقلواها می‌توان از گریل استفاده نمود البته نباید روی باقلواها خشک شود.)

بعد از خارج کردن باقلوا از فر، روغن اضافی آن را گرفته بلافاصله شربت سرد را روی باقلوای داغ پخش کرده و پودر گردو بپاشید.

بگذارید باقلوای لبنانی کاملا خنک شود و سپس از روی خطوط برش آنها را از هم جدا کنید. نوش جان

باقلوا-لبنانی-مخصوص

نکته

  •      خمیر یوفکا از فروشگاههای بزرگ قابل تهیه است.( خمیری به نازکی نان لواش است)
  •      برای تهیه شربت ۴۰۰ گرم شکر را با ۲۰۰ سی سی آب جوش مخلوط کرده و سپس روی حرارت کم بگذارید حل شود. سپس حرارت را زیاد کرده تا جوش بیاید. آن گاه حرارت را       کم کرده تا حدود ۳ دقیقه ریزجوش بزند. از حرارت برداشته و یک ق.غ گلاب و یک ق.چ آب لیمو افزوده و بهم بزنید. بگذارید خنک شود.
  •      بجای کره از روغن هم می توانید استفاده کنید ولی کره عطر بهتری به باقلوای شما می دهد.
  •      حتما شربت هنگام افزودن به باقلوای داغ بایستی سرد باشد تا بهتر جذب شود.
  •      من از میزان شهد متوسط در این دستور استفاده کردم اگر می خواهید مثل بیرونی ها پر شهد باشد می توانید این مقدار را دو برابر کنید.
  •      از پسته یا مخلوط پسته و گردو هم برای مواد میانی می توانید استفاده کنید.
  •      حتما قبل از اضافه کردن شربت در صورت وجود روغن اضافی، گرفته شود.
طرز تهیه خمیر هزارلا
بیشتر بخوانید

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *