دستور پخت باقلوای پانزده دقیقه ای خوشمزه

دستور پخت باقلوای پانزده دقیقه ای خوشمزه

طرز تهیه شیرینی باقلوای پانزده دقیقه ای خوشمزه و سریع در منزل

در این مطلب دستور تهیه یک دسر خوشمزه با پخت سریع را آورده ایم تا وقتی برای یک مهمانی بزرگ آشپزی می‌ کنید و فرصت تهیه دسر ندارید، در حضور مهمان‌ ها، درست کنید، شیرینی سریع و خوشمزه باقلوای پانزده دقیقه ای  با یک خمیر آماده (خمیر هزارلا یا ورقه‌ای) که حتی قبل از غذا آماده شود.

خمیر آماده این روزها همه‌ جا پیدا می‌ شود، قیمت‌ اش هم چندان زیاد نیست؛ کاربردش در شیرینی‌ پزی است و برای پیراشکی و اشترودل شور یا شیرین و حتی یک‌ جور نان‌ هم استفاده می‌ شود. با این خمیرها می‌ توانید یک باقلوای خانگی درست کنید که در کمتر از پانزده دقیقه آماده می‌ شود.

مواد لازم برای تهیه باقلوای پانزده دقیقه ای :

یک رول خمیر هزارلا یا ورقه ای

خلال پسته و بادام

هل

گلاب

شکر

باقلوای پانزده دقیقه ای

طرز تهیه:

ابتدا قبل از شروع، فر را با دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد روشن نمایید. سپس خمیر آماده را در سینی فر پهن کنید. آن را به اندازه‌ هایی که دوست دارید (قطعه‌ های مربع، مستطیلی یا لوزی) ببرید. خمیر را بدون هیچ تغییری بعد از برش در فر بگذارید.

طرز تهیه باقلوا رولی
بیشتر بخوانید

آماده شدن خمیر در فر کمتر از شش دقیقه طول می‌ کشد.

تا زمان پختن خمیر ها بر روی اجاق، شکر را در یک لیوان آب حل کنید، هم بزنید و بگذارید تا یک محلول غلیظ شبیه شیره شکل بگیرد.

آخرین لحظه، خلال پسته و بادام و هل ساییده و گلاب را اضافه کنید. میزان همه این ها بستگی به میل شما دارد که کم شیرین و کم‌ عطر باشد یا غلیظ و معطر و پر مغز. کافی است خمیر کمی طلایی رنگ شود و در فر پف کند (زمان‌ پخت آن بستگی به قدرت فر دارد).

خمیر کمی که سرد شد، آن را داخل ظرف بچینید و با قاشق از شیره‌ ای که در آن خلال پسته و بادام معلق است، روی قطعه‌ های خمیر بریزید.

به نظرتان این دسر خوش‌ طعم، باقلوای فوری‌ است یا یک شیرینی ساده و راحت؛ به هر حال هم سریع آماده می شود، هم ظاهر زیبایی دارد و هم اینکه ترد و لذیذ است.

در مطالب قبلی باکلاواچی به انواع باقلوای خانگی و طرز تهیه باقلوا شیر با خمیر هزارلا را آموزش داده ایم. می توانید یا این دستورات باقلوا های حرفه ای  تقریبا با همین مواد، شاید با کمی تغییر و زمان بیشتر، درست کنید.

تهیه رشته خشکار گیلانی
بیشتر بخوانید

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *