طرز-تهیه-شیرینی-کوکی-سه-رنگ-به-روش-آسان

طرز تهیه شیرینی کوکی سه رنگ به روش آسان

طرز تهیه شیرینی کوکی سه رنگ

در این مقاله از باکلاواچی میخواهیم طرز تهیه یک نوع کوکی سه رنگ خوشمزه با روش پخت سریع و آسان را به شما عزیزان آموزش دهیم تا با تهیه این شیرینی خوشمزه لحظات خوب و خوشی را در کنار خانواده تجربه نمایید و در مهمانی ها و مجالس خوش بدرخشید.

مواد لازم خمیر وانیلی

کره نرم۸۰ گرم
پودر قند۷۰ گرم
آرد۱۶۰ گرم
تخم مرغ۳۰ گرم
نشاسته ذرت۲۰ گرم
وانیل۱/۴ قاشق چای خوری

مواد لازم خمیر شکلاتی

کره نرم۹۰ گرم
پودر قند۷۰ گرم
تخم مرغ۳۰ گرم
آرد۱۴۰ گرم
نشاسته ذرت۱۰ گرم
پودر کاکائو۲۰ گرم

مواد لازم خمیر نوتلا

کره نرم۸۰ گرم
پودر قند۳۰ گرم
تخم مرغ۳۰ گرم
نوتلا۵۰ گرم (یا انواع شکلات صبحانه)
آرد۱۶۰ گرم
نشاسته ذرت۱۰ گرم
نمک۱/۵ قاشق چای خوری

 

شیرینی کوکی سه رنگ 1

طرز تهیه کوکی سه رنگ:

برای تهیه این شیرینی به دو تخم مرغ متوسط احتیاج دارید که اول باید با همزن دستی خوب هم بزنید تا مخلوط شده و بعد برای هر قسمت از خمیر شیرینی ۳۰ گرم وزن‌ کشی نمایید.

سپس برای هر سه قسمت خمیر، روش تهیه را به یک شکل تکرار نمایید؛ کره نرم و پودر قند را با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود، ۳۰ گرم تخم مرغ همزده را اضافه و مخلوط نمایید و سپس برای خمیر وانیلی، آرد و نشاسته و وانیل را اضافه کنید؛ برای بخش شکلاتی ترکیب آرد، نشاسته و پودر کاکائو و برای خمیر نوتلا هم شکلات صبحانه، آرد، نشاسته و نمک را اضافه نمایید تا سه رنگ خمیر داشته باشید.

تهیه رشته خشکار گیلانی
بیشتر بخوانید

هر قسمت را جداگانه درون کیسه فریزر قرار دهید و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

بعد از اتمام مدت زمان استراحت از هر یک از خمیر ها گلوله‌ های یک اندازه تهیه کنید. دو گلوله از هر رنگ  بردارید به صورت یکی در میان مانند تصویر بالا در کنار هم بچینید. سپس گلوله‌ های چیده شده دور هم را مجددا در دست بغلتانید تا گلوله بزرگتری را به وجود آورند.
با دست کمی روی آنها را فشار دهید تا پهن شوند و در سینی فر بچینید.

شیرینی کوکی سه رنگ 2

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید و کوکی‌ها را حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در آن بپزید تا لبه‌ پایین آن کمی رنگ بگیرد.

نکته: به جای پودر کاکائو تو بخش شکلاتی می‌ توانید از پودر قهوه تُرک هم استفاده کنید همچنین در خمیر نوتلا به جای نوتلا از انواع کرم ارده و شکلات صبحانه استفاده نمود.

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *