قالب مناسب پخت باقلوا

قالب مناسب پخت باقلوا

پخت باقلوا

بسیاری از شما دوستداران دسرهای شیرین و خوشمزه مثل باقلوا به دنبال انواع قالب ها برای درست کردن آن در منزل هستید. برای موفقیت در شیرینی پزی  داشتن دستورهای پخت خوب و دقیق کافی نمی باشد، چرا که عوامل بسیاری در روند شیرینی پزی تاثیر گذارهستند که یکی از آن ها انتخاب ابزار و قالب مناسب پخت باقلوا می باشد. لوازم قنادی با جنس، شکل و سایز مناسب، در کیفیت کار و گرفتن بهترین نتیجه تاثیر به سزایی دارند.

از محبوب ترین شیرینی ها ی حال حاضر که طرفداران بسیار زیادی در سطح کشور پیدا کرده است، انواع مختلف باقلوا می باشد. از لحاظ موادی که برای درست کردن باقلوا استفاده می شود این شیرینی به انواع گردویی، پسته ای، باقلوا کادایف، بادامی، نارگیلی و کارامل تقسیم بندی می شود. همچنین باقلوا براساس شکل ظاهری و کشوری که در آن تولید می شود به انواع باقلوا ترکی یا استامبولی، باقلوا عربی، باقلوا ایرانی و غیره تقسیم بندی می شود.

قالب مناسب پخت باقلوا

قالبهای شیرینی پزی انواع مختلفی دارند که یکی از آنها قالب مناسب پخت باقلوا می باشد. سینیها یا قالب مناسب پخت باقلوا در دو شکل گرد و مستطیل می باشند. که بسته به سلیقه و باقلوای خاص هر منطقه از اشکال مختلف آن برای پخت باقلوا استفاده می شود.

طرز تهیه دسر باقلوا
بیشتر بخوانید

سینی مخصوص باقلوا گرد یکی از با کیفیت ترین قالب های باقلوا در کشور می باشد سینی مخصوص باقلوای گرد از جنس آلومینیوم آلیاژی بوده و بهترین گزینه برای درست کردن باقلوا می باشد. این ظرف مخصوص پخت باقلوا دارای اندازه های استاندارد قطر ۲۸ سانتی متر و ارتفاع ۳ سانتی متر می باشد.

قالب های کلاسیک

قالب های ساده یا کلاسیک که در سه شکل گرد، مربع و مستطیل تولید می شوند، پر کاربردترین نوع قالب در این رشته به حساب می آیند. این قالب مناسب پخت باقلوا میباشد و همچنین برای کیک های کرم دار، تزئین شده و طبقاتی مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل این دسته از قالب ها کامل ترین و متنوع ترین سایز بندی را دارند.

تنوع قالب مناسب پخت باقلوا

قالب-های-باقلوا

قالب گرد

اگر برای درست کردن انواع باقلوا دنبال سینی مخصوص پخت باقلوا هستید، ما به شما قالب(سینی) گرد مخصوص پخت باقلوا سایز ۲۶ و همچنین سایز ۲۸ و ۳۶ سانتی متری را پیشنهاد می دهیم. این سینی مخصوص باقلوا از جنس آلومینیوم آلیاژی بوده و دارای قطر ۲۶ سانتی متر و ارتفاع ۳ سانتی متر می باشد.

قالب مربع

حتما به یک قالب مربع سانت برای باقلوا و کیک باقلوا نیاز دارید، این قالب برای پخت باقلوا بیش از آنچه فکر می کنید کاربردی هستند. این سینی مخصوص باقلوا از جنس آلومینیوم آلیاژی بوده و دارای اندازاه های مختلف و استاندارد می باشد.

باقلوا گل رز قزوینی
بیشتر بخوانید

قالب مستطیل

از بین انواع قالب ها یکی از بهترین انواع آن که برای موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و پختی یکدست را به همراه داشته باشد، قالب‌های ساده و مستطیل است. قالب سینی مستطیل، یکی از قالب های مناسب در سایز های متفاوتی و مورد نیاز قابل خرید و فروش می باشد.

جنس قالب مناسب پخت باقلوا

همونطور که در ابتدا هم گفته شد، متاسفانه پختِ باقلوا روند پیچیده ای ندارد. و استفاده از دستور استاندارد و امتحان شده موفقیتتون رو تضمین میکند، چرا که فاکتورهای دیگه ای مثل تکنیک های تهیه خمیر، روغن یا کره مورد استفاده، دمای فر و … می تواند تاثیرات عمده ای روی نتیجه کار بگذارد. یکی دیگه از فاکتورها در پخت باقلوا انتخاب قالب مناسب پخت باقلواست، جنس و شکل مناسب قالب می تواند روی کیفیت کار تاثیر به سزایی بگذارد. در واقع شما به قالبی نیاز دارید که گرما را به صورت یکدست پخش کند و حجم مناسب و فضای کافی داشته باشد.

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *